Kıbrıs (KKTC) Otelleri ne Zaman Açılacak

2019 yılının Mart ayından beri süren pandemi nedeniyle sıkıntılar yaşanan turizm sektöründe Kıbrıs (KKTC) Otelleri ne Zaman Açılacak sorusunun cevabını çoğumuz merak ediyoruz. Daha önce yazmış olduğumuz bilgilendirme doğrultusunda ilk olarak iş dinamiklerin çalıştırılması neticesinde Haziran Ayı’nın ilk 15 inde hizmet vermeye başlamışlardı

Kıbrıs otelciler birliği ve Kıtsab ile birlikte çalışmalar yürüten sağlık bakanlığı müsteşarları yeni dönemde birçok farklı uygulama üzerinde çalışmalar yapmaya başlamışlardır. Sağlık ve hijyen kurallarının ön planda tutulduğu bu yeni kurallar bütünü ile Kıbrıs Otelleri hizmet vermeye başlamışlardı.

2020 Ocak ayı itibari ile hizmet veren tüm oteller devam eden karantina süreci nedeniyle kapanmıştır. Aşılama sürecinin takibiyle birlikte oluşacak sonuçlar neticesinde Nisan ayı gibi otellerin tekrardan açılacağını düşünüyoruz.

Kıbrıs Uçuşları ne zaman başlayacak?

Kuzey Kıbrıs’ta bulunan tek uluslararası sivil havaalanı olan Ercan Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren THY – Anadolujet ve Pegasus Havayolları’nın web sitesinde satışa açılan uçuşlar ile Kıbrıs Uçuşları ne zaman başlayacak sorusunun cevabı netleşmiştir.

Türk Hava Yolları (THY) ve Anadolujet Kıbrıs Uçuşları Ne Zaman Başlayacak?

İstanbul Havalimanı üzerinden Ercan Havalimanı’na uçuşlar gerçekleştiren Türk Hava Yolları daha önce 28 Mayıs olarak açıkladığı tarihi 10 Haziran olarak revize etmişti fakat bu gün 08.06.2020 tarihli yaptığımız sorgulamada ilk uçuş 29 Haziran 2020 tarihinde görülmektedir.

1 Temmuz tarihine kadar aşağıda belirlenen tarihlerde Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklama ile 20 – 21 – 23 – 25 – 27 – 28 – 30 Haziran 2020 tarihi 21:50 saatinde İstanbul Havalimanı Lefkoşa- Ercan Havalimanı / 21 – 22 – 24 – 26 – 28 – 29 Haziran 2020 Tarihli 05:35 Saatinde Lefkoşa Ercan Havalimanı – İstanbul Havalimanı uçuşları planlanmıştır.

Özellikle Sabiha Gökçen üzerinden uçuşlar düzenleyen Anadolujet ise aynı tarihte (29 Haziran 2020) Ercan Havalimanına uçuşlar planlamaktadır.

Pegasus Hava Yolları Kıbrıs Uçuşları Ne Zaman Başlayacak?

Sabiha Gökçen ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı başta olmak üzere Türkiye’deki birçok havalimanından Kuzey Kıbrıs Ercan Havalimanına direkt uçuşlar gerçekleştiren Pegasus Hava Yolları web sitesinde daha önce 1 Haziran olarak satışa sunulan uçuşlar en son bilgilendirme doğrultusuna 1 Temmuz itibari ile yeniden düzenlenerek satışa açılmıştır.

Fakat son yapılan açıklama doğrultusunda ise aşağıdaki uçuşlar Pegasus tarafından düzenlnemiştir.

17.06.2020Sabiha Gökçen HavalimanıLefkoşa Ercan Havalimanı
17.06.2020 Lefkoşa Ercan HavalimanıSabiha Gökçen Havalimanı
18.06.2020Ankara Esenboğa HavalimanıLefkoşa Ercan Havalimanı
18.06.2020Lefkoşa Ercan HavalimanıAnkara Esenboğa Havalimanı

Bu uçuşlara katılabilmek için olumsuz bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız bu sayfada bulunan kuralları okumanızı rica ediyoruz. Yolcu Kabul Şartları için Buraya Tıklayınız…

Sizlerinde bir yolculuk planı var ise linke tıklayarak Koronavirüs seyahat rehberimizi inceleyebilirsiniz… https://www.kibrisviptransfer.com/koronavirus-seyahat-rehberi/