Kuzey Kıbrıs (KKTC) Otelleri Açılıyor…

Bu gün toplanan Bakanlar kurulu neticesinde Kıbrıs (KKTC) Otelleri ne Zaman Açılacak sorusunun cevabı net bir tarih ile sonuçlanmıştır. Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Oteller yapılan açıklama doğrultusunda Turizm Bakanlığı Encümeni tarafından yapılacak kontrollerinden sonra sağlanacak sertifika ile açılabilecek.

Kıbrıs Otelleri Ne Zaman Açılıyor?

Sertifikaya bağlı olarak bu konuda Turizm Bakanlığı tarafından eğitim verilecek ve temel esas konu Uluslararası seyahat anlamında genel kısıtlamaların kalkacağı zamana kadar iç turizmin açılması göz önünde bulundurulmuştur.

Kıbrıs Otelleri Açıldı mı?

Kuzey Kıbrıs Uluslararası Ercan Havalimanı’nın uçuşlara açılmasıyla yurt dışı için otel ve casinoların hizmete başlayacağı duyurulmakla birlikte net bir tarih verilmemiştir..

Kıbrıs Otelleri 1 Haziran itibari ile iç pazara hizmet edebilmek için açılıyor. Daha sonrasında ise Ercan Havalimanı’nın uçuşlara açılmaya başlamasıyla Kıbrıs Otelleri açıldı mı sorusunun cevabını alabileceğiz. Kıbrıs Otelleri genel olarak 1 Temmuz ile 15 Temmuz arasında açılacağına dair bilgileri acentelere mail ile bildirmişlerdir.

Sizlerinde bir yolculuk planı var ise linke tıklayarak Koronavirüs seyahat rehberimizi inceleyebilirsiniz… https://www.kibrisviptransfer.com/koronavirus-seyahat-rehberi/