Kıbrıs’ta Araç Kiralama ve Fiyatları

Gezginlerin en büyük yardımcısı kiralık araçlar!

Kıbrıs Araç Kiralama hizmetini en çok kullananlar kuşkusuz sık sık kent değiştiren ve gittiği yerlerde dolaşan kişilerdir. Araç kiralama hizmetinin çıkışı aslında aracı olmayanlardan ziyade uçak ile seyahat etmeyi sevenlerin gittikleri şehirlerde ulaşımını rahatça sağlayabilmeleri için üretilen bir çözümdür.

Araç kiralama hizmeti ile sadece kişisel kullanımları özgürce yapmak değil aynı zamanda uygun fiyata seyahat etme imkanı sağlanmıştır. Şehir içinde ya da birbirine yakın şehirler arasında birden fazla yere uğrayacak kişiler için taksi, otobüs vb araçlarla ulaşım sağlamaktansa araç kiralayarak ulaşımlarını sağlamak ve istedikleri yerlere istedikleri saatlerde ulaşabilme özgürlüğü ile ulaşım sağlamayı tercih ediyorlar.

Kıbrıs’ta Araç Kiralama

Araç kiralama işlemi yapılırken bazı prosedürler olabilir. Araç kiralarken bazı rutin kontroller yapılır. Buna nokta kontrolleri diyebiliriz. Size araç teslim edilirken eğer aracın üzerinde bazı hasarlar var ise bunlar size bildirilir ve kağıt üzerinde aracın şeması üzerinde tüm bu noktalar işaretlenir. Bu kontrol aracı daha sonra teslim alacak kişi için referans çizgilerdir.

Araç size boş depo ile teslim edilir ve aynı şekilde boş depo ile teslim etmeniz istenir. Aracı boş alıp dolu depo bırakmanız durumunda geri iade yapılmaz. Bazı firmalar araç kiralamada benzin çizgisinde farklı çizgileri kullanabilir.

Kıbrıs Araç Kiralama Şartları

Artık pek çok kiralık araç GPS ile izlenmektedir. GPS takip sisteminde hangi güzergahtan gittiğiniz, aracın nerede olduğu, kaç km hız yaptığınız ve deponuzdaki benzin seviyesi gibi özel bilgilere ulaşılabilir. Geriye dönük aracınızın harita hareketleri izlenebilir.

Kuzey Kıbrıs’ta araç sigortaları diğer ülkelere göre biraz farklıdır. Her türlü kaza vb durumda aracınızın hasarı hakkında bilgileri ekibimizden öğrenebilirsiniz.

Araç kiralama ücreti ile birlikte sizden teminat olarak ön provizyon ücreti Kıbrıs’ta kiralık araç hizmeti almanız durumunda talep edilmez. Normalde diğer ülkelerde bu genellikle kredi kartınızdan alınır ve ortalama 500 – 1000 TL arası bir rakamdır.

Kıbrıs’ta belirli bir kilometre sınırlaması bulunmamaktadır fakat Kıbrıs Araç Kiralama firması bazı özel araçlarda km sınırı koyabilmektedir. Araç ile bu harita sınırlarının dışına çıktığınızda GPS sistemi üzerinden araç kontağınız kapatılabilmektedir.

Aracınızı teslim ettiğinizde, araç kiralama firması personeli daha önceden imzalamış olduğunuz araç şemasının olduğu kağıdı inceler ve aracınızda son kontrolleri yapar. Aldığınız hizmet tamamlandıktan sonra daha önceden alınan provizyon ücreti kartınıza iade edilir.

Daha detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz… kktcarackiralama.com

Rezervasyon