Lefkoşa

Lefkoşa, Yeşil Hat tarafından bölünmüş bir kenttir ve iki devlete başkentlik yapmaktadır. Bu kent, dört farklı medeniyetin izlerini taşıyan tarihi surlarla çevrilidir ve farklı mimari ve kültürel yapıları içinde barındırır.

Lefkoşa, tarihi dokusuyla büyüleyici bir atmosfer sunan bir şehirdir. En dikkat çekici özelliklerinden biri, yaklaşık 4,5 kilometre uzunluğundaki ve hala mükemmel durumda olan Venedik Surları'dır. Bu Surlar, 16. yüzyılda inşa edilmiştir ve Eski Şehir'i çevreleyerek zamanın izlerini korur.

Eski Şehir'in dar ve dolambaçlı sokaklarında dolaşmak, sakin ve etkileyici mimari yapılarla çevrili bir atmosferde gezinmek demektir. Lefkoşa, keşfedilmeyi bekleyen birçok özelliğiyle ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor.

Lefkoşa Bölgesinde Bulunan Oteller

Ercan Havalimanı Lefkoşa Otel Transfer Fiyatları

NeredenNereye1-3 Kişi4-7 Kişi
Ercan HavalimanıLefkoşa1250 ₺1500 ₺
Ercan HavalimanıMerit Lefkoşa Hotel1250 ₺1500 ₺
Ercan HavalimanıConcorde Tower Hotel1250 ₺1500 ₺
Ercan HavalimanıGrand Pasha Hotel Lefkoşa1250 ₺1500 ₺
Ercan HavalimanıCity Royal Hotel1250 ₺1500 ₺
Ercan HavalimanıSaray Otel1250 ₺1500 ₺
Ercan HavalimanıGüneş Hotel1250 ₺1500 ₺
Ercan HavalimanıG-Suites Luxury1250 ₺1500 ₺
Ercan HavalimanıSky Roof Hotel1250 ₺1500 ₺

Lefkoşa Transfer

Lefkoşa Transfer hizmeti genel olarak başkent olan kentin iş ya da yönetimsel ziyaretler amacıyla tercih edilen misafirler tarafından kullanılmaktadır.. Sizlere en iyi Kıbrıs Transfer hizmetini sunan ekibimizle bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ercan Havalimanı Lefkoşa Transfer

Ercan Havalimanı Lefkoşa Transfer hizmeti için havalimanına indiğinizde profesyonel ekibimiz tarafından karşılanır gideceğiniz yere konforlu bir şekilde bırakılırsınız. Sizlere en iyi KKTC Transfer hizmetini veren ekibimiz geçmişten gelen tecrübeleriyle sizleri bekliyor.

Lefkoşa Otel Transfer

Lefkoşa Otel Transfer genel olarak iş amaçlı yapılan ziyaretlerde tercih edilmektedir. Kentin şehir otellerine ulaşma amaçlı kullanılan Havalimanı Transfer hizmeti konforlu şekilde Kıbrıs Vip Transfer tarafından sunulmaktadır.

Lefkoşa Taksi

Lefkoşa Taksi, bir çok imkana sahip olan Başkentin diğer bir alternatif taşımacılık seçeneğidir. Sizlere firmamız Lefkoşa taksi hizmetinin yerine Vip Taşımacılık sunmaktadır.

Evet, Ercan Havalimanı Terminali önünden belirlenen saatlere göre kalkan KIBHAS otobüsleri sizleri Lefkoşa Terminale kadar getirmektedir.

Lefkoşa'da yapacağınız bir tatil için kullanabileceğiniz en yakın Havalimanı Ercan'dır.  Bu mesafe Lefkoşa Şehir merkezine yaklaşık 35 Km uzaklıktadır.

Lefkoşa Taksi fiyatları dönemsel olarak değişiklik gösterdiğinden dolayı sitemizdeki güncel transfer fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Genel hatları ile Lefkoşa Turu minimum 6 saat sürmektedir.

Evet, sabah erken saatlerde başlanması durumunda Lefkoşa bir gün içerisinde doya doya gezilebilmektedir. Ayrıca unutulmamalıdır ki Kış dönemlerinde hava durumu ve günlerin kısa olması plan değişikliklerine yol açabilir.

Barış Manço tarafından meşhur edilen yardımseverliği şarkılara ilham olan 1800'lü yıllarda Göçeri bölgesinde yaşayan Sarı Çizmeli Mehmet Ağa hakkında 2 farklı söylenti bulunmaktadır.

Birincisi; Asıl adı Mehmet Cezzar Sarı Çizmeli 1878 yılında Göçeri Köyünde dünyaya gelmiştir.
İkincisi; Karaman'da zengin bir toprak ağası olan Sarı Çizmeli Mehmet Ağa 1810 yılında Karaman'da doğmuş, 1920 yılında Göçeri'de vefat etmiştir.