Güzelyurt & Lefke Kültür Turu

Mavi Köşk
Rum lider Makarios’un avukatı ve Orta Doğunun en büyük silah kaçakçısının evidir.
 
Güzelyurt Doğa ve Arkeoloji Müzesi
1974 yılından önce metropolit binası olarak kullanılan bina 1979 yılından beri Doğa ve Arkeoloji Müzesi olarak hizmet vermektedir. Zemin katta Kıbrıs adasına has, çeşitli doldurulmuş hayvanlar sergilenmektedir. Üst katta ise arkeoloji salonları yer alır.
 
St. Mamas Ikon Müzesi
Güzelyurt (Morphou) kent merkezinde yer alan manastıra ait kilise orjinalde bir Bizans yapısı olup zaman içinde birçok değişiklik geçirmiş ve son halini 18. yüzyılda almıştır.
 
Soli Bazilikası
Bazilikanın, Kıbrıs’ta inşa edilen ilk kiliselerden biri olduğu ve 4. yy’ın 2. yarısında yapıldığı bilinmektedir. 5. ve 6. yy’da genişletilmesine rağmen, 7. yy’daki Arap akını ile tahrip olmuştur. Üç kapılı bir girişi olan kilisenin, dört yanı sütunlarla çevrili ve çeşmeli bir avlusu vardır.
 
Vuni Sarayı Kalıntıları ve Güzelyurt Körfezi
Kıbrıs’ta ayrıcalıklı bir yere sahip olan Vuni (Vouni) Sarayı tarihin ve doğanın buluştuğu eşsiz bir yerdir. 2500 yıllık gizemli tarihi, dağ ve deniz manzarasıyla 267 metre yüksekliğe kurulan Vuni Sarayı’nı her yaş grubundan insanın görmesi gerekir.
 
Lefke Kasabası Panoramik Turu
Lefke kasabasının muhteşem doğası ve kasabanın rengi olan portakal bahçelerini görme imkanı sunuyoruz.

Güzelyurt & Lefke Kültür Turu
Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Devamını Oku